Home Fixtures Results Tables Reports Books Club Shop Sponsors Info
Fixtures Results Tables Reports Books Club Shop Sponsors Info

Best Performances 2022
Highest Scores
Joe Bigley 88 3rd XI vs. Welwyn Garden City V
Aman Singh 86 1st XI vs. Shenley Village
Keven Whitehead 82 3rd XI vs. Flitwick IV
Aman Singh 80 1st XI vs. Watford town II
Yugal Kalsakar 78 1st XI vs. Hitchin II
Barry Phillips 76 3rd XI vs. Letchworth V
Deepak Hasiza 75 Sun XI vs. Ware
Ben Gethin-Golder 74 1st XI vs. Cheshunt Rosedale
Anthony D’Rozario 73 3rd XI vs. Flitwick IV
Ben Gethin-Golder 71 1st XI vs. Southgate Adelaide
Matt Jennings 69 1st XI vs. Southgate Adelaide
Ian Golder 68* Midweek XI vs. Heathrow
Aman Singh 66* 1st XI vs. Northwood Town
Anthony D’Rozario 66 3rd XI vs. Flitwick IV
Mark Collins 65 Sun XI vs. Roving Reporters
Chris Reid 60 1st XI vs. Northwood Town
Raj Garikipati 60 3rd XI vs. Harpenden VI
Krishna Guruju 60 3rd XI vs. Welwyn Garden City V
Aman Singh 59 1st XI vs. Southgate Adelaide
Barry Phillips 59 3rd XI vs. Baldock III
Heath Bond 58 1st XI vs. Cheshunt Rosedale
Nikhil Jonnalagadda 58 3rd XI vs. Harpenden VI
Keven Whitehead 58 3rd XI vs. Letchworth V
Raj Garikipati 57 3rd XI vs. Wheathampstead III
Ian Golder 55 Team Clark Team Collins
Aman Sofat 55 Team Collins Team Clark
Keven Whitehead 55 3rd XI Letchworth V
Matt Jennings 55 1st XI Tewin
Matt Jennings 54 Sun XI Ware
Raj Garikipati 54 3rd XI Letchworth V
Naduri Chaitanya 50* 3rd XI Stevenage V
Chris Reid 50* 1st XI Bishops Stortford
Nikhil Jonnalagadda 50 3rd XI Letchworth V
Arjun Mettu 50 1st XI Luton Town & Indians II
Best Bowling
Hasitha Colobage 6-16 2nd XI vs. Cheshunt Rosedale II
Andy Foster 6-22 3rd XI vs. Welwyn Garden City V
Andy Foster 6-26 3rd XI vs. Flitwick IV
Gareth Wynne 5-12 2nd XI vs. Potters Bar III
Urvish Mistry 5-20 2nd XI vs. Luton Town & Indians III
Juvin James 5-38 2nd XI vs. Rickmansworth II
Ian Golder 5-39 1st XI vs. Cheshunt Rosedale
Juvin James 4-12 1st XI vs. Hitchin II
Juvin James 4-13 2nd XI vs. Aldenham
Saurabh Bezlawar 4-20 2nd XI vs. Cheshunt Rosedale II
Nikhil Jonnalagadda 4-22 3rd XI vs. Harpenden VI
Aman Sofat 4-24 2nd XI vs. Old Finchleians II
Juvin James 4-26 2nd XI vs. Cheshunt Rosedale II
Gareth Wynne 4-33 2nd XI vs. Potters Bar III
Aman Singh 4-38 1st XI vs. Bishops Stortford II
Gareth Wynne 4-42 Team Collins vs. Team Clark
Rory Gethin-Golder 4-47 2nd XI vs. Botany Bay
Ben Clark 4-66 1st XI vs. Northwood Town